عکس خرس قهوه ای در یکی از جنگلهای شمال

کیوان هوشمند در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: چندی پیش یک قلاده پلنگ در مناطق جنگلی مابین دو روستای یخکش و پجیم در شهرستان بهشهر یک گاو اهلی را دردید.

به گفته وی، با اطلاع مردم به اداره محیط زیست و اعزام محیط بانان به محل، پس از تایید حمله پلنگ توسط کارشناسان، محیط بانان تصمیم گرفتند پلنگ را زنده گیری کرده و به مناطق امن و دوردست جنگل منتقل کنند برای این منظور با انتقال یک قفس چوبی به محل حمله پلنگ، محیط بانان لاشه نیمه خورده شده گاو اهلی را در داخل قفس چوبی قرار دادند تا در صورت مراجعه مجدد پلنگ به لاشه برای تغذیه در قفس گرفتار شود.

هوشمند اظهار داشت: برای این منظور یک دوربین تله ای در مقابل قفس چوبی تعبیه شد تا از پلنگ و اتفاقات احتمالی در جریان زنده گیری حیوان تصویر برداری کند اما  پس از چندین شبانه روز انتظار،  پلنگ مورد نظر به محل حمله به گاو اهلی بازنگشت که احتمالا به دلیل جابجایی لاشه نیمه خورده توسط محیط بانان بوده است.

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران تصریح کرد: اما یک خرس قهوه ای بزرگ برای تغذیه به سراغ لاشه گاو اهلی آمد که البته به دلیل وارد آوردن ضربه توسط خرس، درب قفس بسته شده و خرس نیز نتوانست از لاشه تغذیه کند

 

منبع : خبرگزاری مهراخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseخرس قهوه ایعکسبهشهرپلنگ


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

6146

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

261

میهمان آنلاین

24689537

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA