علت حادثه آتش سوزی پتروشیمی بندر امام مشخص شد.

به گزارش قدس آنلاین محمدحسین اردشیری در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه نشتی در محل ورودی خوراک یکی از واحدهای پتروشیمی بندر امام باعث حادثه انفجار شده است، گفت: خود پتروشیمی و تأسیسات آن خسارت زیادی ندیده است اما آتش‌نشان‌هایی که برای برطرف کردن نشتی حرکت کرده بودند دچار حادثه شدند.

وی با توضیح این مطلب که گاز ورودی به یکی از واحدها نشت کرده و با جمع شدن گاز و ایجاد یک جرقه حادثه ایجاد شده است، اضافه کرد: واحد پتروشیمی از دور فعالیت خارج شده است و با توجه به عدم ایجاد آسیب جدی امروز راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست وزارت نفت افزود: یک نفر در اثر این حادثه فوت کرده است و چند نفر نیز دچار سوختگی شده‌اند که اکثرا جزئی است اما سوختگی یکی دو نفر نیز جدی‌تر بوده است.

وی تصریح کرد: رعایت موارد HSE در پتروشیمی‌ها مانند ابتدای واگذاری‌ها نیست و خیلی بهتر شده است چنانکه در یکی دو سال اخیر حوادث زیادی در این بخش نداشته‌ایم اما به هر حال اتفاقاتی وجود داشته است.

اردشیری در ادامه اظهار داشت: پتروشیمی بندر امام در آستانه واگذاری است و به این دلیل که بعضی واحدهای پتروشیمی در حال خصوصی شدن هستند در این مرحله نظارت کمتری روی آنها وجود دارد.

وی گفت: از 9 نفری که دچار حادثه شدند یک نفر فوت و 8 تن بقیه زخمی شده‌اند که یک یا دو نفر وضعیت بدتری دارند و بقیه دچار سوختگی سطحی شده‌اند.

گفتنی است،در جریان آتش سوزی عصر دیروز در لوله تامین خوراک برای یکی از واحدهای پتروشیمی بندر امام 16 نفر زخمی و یک نفر کشته شد که حال چهار نفر وخیم گزارش شده است.ایمنیبهداشت و محیط زیستوزارت نفتHSEایمنبهداشتیمحیط زیستپتروشیمیبندر امام خمینیحادثهانفجارتأسیساتخسارتحوادث‌ محمدحسین اردشیریآتش‌نشان‌سوختگیآتش


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6033

تعداد اعضا

4711

بازدید امروز

5311

بازدید دیروز

2

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

15028132

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA