شما می توانید اخبار خود را در حوزه‌های مرتبط با HSE از جمله حوادث، اخبار بومی و منطقه‌ای، مسائل زیست محیطی و بهداشتی را در این سایت ثبت نمایید تا با نام شما در لیست اخبار نمایش داده شوند.

جدیدترین اخبار

پربازدیدترین ها

آخرین پیام ها

تشدید نظارت های بهداشتی بر استخرها/برای اقدام مردم با ۱۹۰ تماس بگیرند

غلامرضا شقاقی، اعلام داشت مسئولین استخر موظفند هر سانس وضعیت آب استخر را از نظر کیفی مورد کنترل قرار دهند و فاکتورهای اصلی مانند میزان کلر، کدورت و ph آب را بررسی کنند.
 
وی افزود: مردم نیز در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی و کیفی در آب استخر اعم از کدر بودن آب و بوی زننده کلر و…، می‌توانند با شماره ۱۹۰ تماس گرفته و موضوع را گزارش کنند تا بازرسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن موضوع را پیگیری کنند.
 
رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت تصریح کرد: در کنار نظارت متصدیان استخرها و مردم، بازرسان وزارت بهداشت نیز بر وضعیت استخرها نظارت دارند.
 
شقاقی با اشاره به تشدید نظارت‌های وزارت بهداشت بر استخرها در فصل تابستان، بیان داشت :ما هر دو هفته یک بار از آب استخرها بازدید و نمونه برداری می‌کنیم.
 
وی به نقش مهم ی که مردم در  رعایت بهداشت آب استخر دارند اشاره کرد و افزود: افراد بهتر است قبل از ورود به استخر دوش بگیرند و آلودگی‌های مختلف بدن خود را شست و شو دهند. هر اندازه که آلودگی کمتری وارد استخر شود استخر سالم‌تر خواهد بود.
 
همچنان ایشان بر لزوم آموزش رعایت بهداشت فردی برای کودکان برای حضور در استخرها تاکید کردند و بیان داشتند :کودکان قبل از رفتن به درون استخر باید از توالت استفاده کنند. همچنین، افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی و واگیردار مبتلا هستند تا زمان بهبودی کامل از ورود به آب استخر خودداری کنند.
 
شقاقی تاکید کد  اینکه تمامی استخرها باید مجهز به تجهیزات و ابزار کنترل باشند،و بازرسان وزارت بهداشت مجهز به تجهیزات بوده و محیط را بازرسی می‌کنند و در صورت عدم مطابقت استخر با استانداردهای لازم برخورد قانونی میشود
 
ایشان بیان کردن اینکه هیچ مشکل قانونی در خصوص برخورد با متخلفان این حوزه وجود ندارد، البته امیدواریم در این مورد، کار به مراحل برخورد قانونی نرسد و متصدیان استخرها، همکاری‌های لازم را با بازرسان وزارت بهداشت داشته باشند و وضعیت آب را به ما اعلام کنند.
 
شقاقی با تأکید بر لزوم آموزش و ارتقای فرهنگ مردم در استفاده از استخرها، خاطرنشان کرد: صدا و سیما می‌تواند در این خصوص فرهنگ سازی درست و کاربردی انجام دهد و وزارت بهداشت نیز این قول را میدهد از طریق مراکز جامع سلامت، آموزش‌ها را در این حوزه توسعه خواهد داد.
 


اخباراخبار HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار بهداشتاخبار محیط زیستhse newsتشدید نظارت های بهداشتی بر استخرها/برای اقدام مردم با ۱۹۰ تماس بگیرند


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5803

تعداد اعضا

2934

بازدید امروز

11881

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

13

میهمان آنلاین

13860535

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA