کارگروه ارتقای ایمنی و سلامت فرآورده های گوشتی تشکیل شد

دکتر بهروز جنت گفت: به منظور ارتقای ایمنی و سلامت فرآورده های گوشتی و در راستای پایش و نظارت های مستمر بهداشتی کارگروه این فرآوردها در اداره کل غذا  تشکیل شد.
 
وی ادامه داد: همچنین هدف دیگر از ایجاد این کارگروه تدوین ضوابط مربوط به فرآورده های فاقد مولفه و ضابطه داخلی است که اداره کل، خواستار اعمال شرایط معقولانه تر بهداشتی، برای انواع وارداتی آن بوده است
 
جنت افزود: تدوین ضابطه کنسرو ماهی تن در روغن و اقدام صورت گرفته برای تدوین ضابطه کنسرو ساردین از جمله فعالیت هایی است که در راستای ارتقای ایمنی و سلامت فرآورده های گوشتی انجام شده است.
 
مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: پس از تشکیل جلسات کارگروه مشترک بین این اداره کل، سازمان دامپزشکی، سلامت محیط وکار،  آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو  مقررر شد برای ارتقا سلامت محصولات پروتئینی پروپوزال مشترک با همکاری ارگان های و سازمان های نامبرده تدوین شود که این مهم نیز در حال طی مراحل خود است.
 
وی گفت: بازدید از برخی کارخانه های تولید کننده ومصرف کننده تخم مرغ پاستوریزه،  محصولات حاصل از آن به منظور بررسی دستگاه سانتریفوژهای تخم مرغ شکن، جمع آوری نتایج آزمایشگاهی برای ارائه گزارش و تصمیم گیری به منظوراستفاده از این دستگاه در کارخانجات موادغذایی مصرف کننده تخم مرغ به لحاظ مخاطرات بهداشتی حاصل از آن از جمله فعالیت های پایه ای این اداره کل است.
 
جنت در پایان تاکید کرد: تشکیل این کار گروه قطعا در ارتقای ایمنی و سلامت فرآورده های گوشتی موثر خواهد بود.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستکارگروه ارتقای ایمنی و سلامت فرآورده های گوشتی تشکیل شد


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6070

تعداد اعضا

2217

بازدید امروز

8672

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

15267291

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA