سمینار ملی کاربردهای اطلاعات جغرافیایی در سلامت در بجنورد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، نخستین سمینار تخصصی ملی کاربردهای سیستم اطلاعات جغرافیایی در نظام سلامت، به مدت 2 روز، در مرکز رایانه دانشکده پزشکی پرستاری و مامایی بجنورد با حضور بیش از 50 تن از اساتید و دانشجویان برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی و رئیس این سمینار در حاشیه برگزاری این سمینار گفت: این برنامه ملی آموزشی به‌صورت سخنرانی و کار در گروه‌های کوچک انجام  و بصورت عملی موارد آموزشی تمرین خواهد شد.
محمدرضا مجدی از آموزش  9 محور در این راستا خبر داد و افزود: علت یابی و مدیریت پیشگیری و درمان بیماری‌ها، مدیریت ترویج زندگی سالم و ارتقای سطح سلامت در جامعه، کاربرد فناوری اطلاعات مکانی در مدیریت بحران بیمارستانی و نیز در مدیریت سلامت همگانی از جمله این محورهای آموزشی است.
وی این سمینار را با امتیاز باز آموزی عنوان کرد و گفت: سیستم اطلاعات بیمارستانی HIS ، مباحث زیست محیطی و HSE در نظام سلامت، سیستم های هوشمند در علوم اطلاعات مکانی و کاربران در نظام سلامت، سلامت الکترونیک E- HEALTH و نیز سیستم‌های هوشمند در علوم اطلاعات مکانی و کاربرد آن در نظام سلامت دیگر محورهای این سمینار تخصصی ملی را در بردارد.
مجدی، کاربردی کردن سیستم اطلاعات جغرافیایی در نظام سلامت، کاربردی کردن  سیستم نظام جغرافیایی در نظام سلامت الکترونیک و نیز کاربردی کردن فتوگرامتری در پزشکی و نظام سلامت و شبیه سازی عامل مبنا در سیستم‌های اطلاعات مکانی را از اهم اهداف برگزاری این سمینار عنوان کرد.
وی تصریح کرد: با برگزاری این سمینار تلاش می‌کنیم که امکان استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی در تصمیم گیری‌های مدیریتی حوزه بهداشت و درمان بیش از پیش فراهم شود.
این سمینار به همت مرکز تحقیقات کاربردی سلامت همگانی و توسعه پایدار، معاونت پژوهشی و کمیته تحقیقات دانشجویی و کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی به اجرا درآمده است.

منبع: سایت ایمنی
نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5982

تعداد اعضا

6256

بازدید امروز

8632

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

14760681

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA