بوتاکس‌ ایرانی قبل از پایان سال به بازار می‌آید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، احمد شیبانی ، اظهار داشت: مسئولیت وزارت بهداشت نظارت بر کیفیت و در واقع بهداشت فرآورده‌هایی است که اعم از دارو، مواد غذایی، بهداشتی، آرایشی و لوازم پزشکی در بازار است.

وی افزود: به همین لحاظ کارهای نظارت بر این مواد، اعطای مجوز، چه مجوز ورود و چه مجوز تولید در سازمان غذا و دارو انجام می‌شود. در بخش غذا و بهداشتی و آرایشی نیز به همین شکل است. آنچه که در فهرست دارویی ایران یا فارماکوپه وجود دارد. یا در داخل تولید یا با مجوز این وزارتخانه وارد می‌شود همه مشمول نظارت وزارت بهداشت است.

هر دارو بدون بر چسب اصالت وزارت بهداشت غیر مجاز است
شیبانی اضافه کرد: همچنین هر محصولی برچسب اصالت وزارت بهداشت را نداشته باشد قطعاً غیرمجاز است و ما با عرضه کننده آن برخورد می‌کنیم.

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت تصریح کرد: بوتاکس فرآورده‌ای است که در داخل فرمولاسیون شده و حداکثر ظرف یک ماه آینده تولید داخلی آن وارد بازار می‌شود.

اثر تغییر قیمت ارز بر داروهای جدید وارداتی
وی در خصوص افزایش قیمت بعضی داروها خصوصاً داروهای سرطانی گفت: بخشی از قیمت داروها تابع صنعت و تولید است که بر اساس یکسری هزینه‌هایی که شامل صنعت می‌شود، یک میزان قابل قبولی تغییر قیمت داشتند.

شیبانی تأکید کرد: ما برای داروهای وارداتی هم افزایش قیمت قائل نشدیم، مگر اینکه داروهایی که جدید وارد شده که تغییر قیمت ارز بر روی آنها تأثیر گذاشته باشد.
نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5982

تعداد اعضا

6597

بازدید امروز

8632

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

14761022

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA