٥٠ درصد از حوادث کار ساختمانی است، وظیفه شبانه روزی بازرسان کار برای نظارت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۵۰ درصد از حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان اتفاق می‌افتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، «سهراب براندیشه» در نشست تخصصی با کار‌شناسان دفتر فنی استانداری، تامین اجتماعی، شهرداری و نظام مهندسی، با اشاره به اینکه شدید‌ترین صدمات کار در حوادث ساختمانی رخ می‌دهند، گفت: شدید‌ترین صدمات در حوادث ساختمانی رخ داده که بعضا به مرگ افراد نیز منجر شده است.

وی مهم‌ترین عامل بروز این اتفاقات را عدم آگاهی کارگران و کارفرمایان و عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی کار دانست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: کاهش حوادث ناشی از کار، صیانت از نیروی کار و ایمن‌سازی محیط‌های کار مستلزم ایجاد فرهنگ ایمنی و رعایت بهداشت کار در بین کارگران و کارفرمایان است و این مهم اهتمام و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط را می‌طلبد.

براندیشه در ادامه تصریح کرد: برای کاهش حوادث ناشی از کار و ارتقای فرهنگ سلامت و رعایت بهداشت کار در کارگاه‌های ساختمانی باید آموزش و نظارت را در دستور کار قرار دهیم.

وی ابلاغ به موقع دستورالعمل‌های ایمنی را از جمله راهکارهای دیگر پیشگیری از حوادث خواند و افزود: کارگران و کارفرمایان نیز با جدی گرفتن نکات ایمنی و حفاظتی در کاهش حوادث ناشی از کار نقش اساسی را برعهده دارند.

براندیشه در خاتمه یادآور شد: بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه دارند در تمامی ساعات شبانه روز از تمامی کارگاه‌ها به خصوص کارگاه‌های ساختمانی سطح استان بازدید به عمل آورده و نکات ایمنی و بهداشتی و حفاظتی کار را به کارفرمایان و کارگران تذکر دهند که در صورت عدم اجرای این نکات برابر قانون برخورد خواهند کرد.

 

 

منبع : خبرگزاری کار ایران (ایلنا)اخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseحوادث کارساختمانیبهداشت کارآموزشنظارتاصول ایمنی50 درصدبازرسان کار


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6067

تعداد اعضا

1047

بازدید امروز

5692

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

70

میهمان آنلاین

15230812

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA