شما می توانید مطالب و مقالات مرتبط با HSE را در سایت ثبت نمایید تا با نام شما در بخش قطره ای از در یای HSE نمایش داده شوند.

10 گونه جانوری خطرناک از نظر انسان

۱۰ جانور از نظر انسان ها خطرناک ترین موجودات روی زمین در بین دیگر حیوانات هستند:

● وزغ سمی
تراوش لزج پشت او محرک اعصاب است و بدان منظور ترشح می شود تا شکارچیان را از خود دور کند. میزان زهری که هر کدام از این وزغ ها تولید می کنند قادر است ده انسان را از پا درآورد. اما به نظر حتی این سلاح طبیعی نیز حریف انسان ها نیست.

● بوفالوی کیپ
وقتی که بوفالوی کیپ با شکارچی روبرو می شود به سمت او حمله ور می شود. این موجود چهارپای ۷۰۰ کیلوگرمی با دو شاخ بزرگ و تیز خود هر دشمنی را مورد هدف قرار می دهد. هر صیادی باید خیلی ممنون باشد که در مسیر حرکت گله خشمگینی از این حیوان، تنها یکی از هزاران بوفالوی کیپ، نقش حمله کننده را برعهده می گیرد و همگی به سمت شکارچی هجوم نمی آورند.

● خرس قطبی
در باغ وحش خرس قطبی، جانوری نرم و لطیف و لایق نوازش کردن به نظر می رسد. اما در طبیعت آنها فقط برای صبحانه خود یک فیل دریایی را مهمان سفره خود می کنند. اگر بین او و توله اش قرار بگیرید با پنجه های خود براحتی می تواند سر شما را از بدن جدا کند. پس هیچگاه به یک خرس قطبی همراه با فرزندش نباید نزدیک شد، زیرا حس مادری بسیار شدیدی دارد.

● فیل
همه فیل ها در همه شرایط مانند فیلم های سینمایی رام و بی آزار نیستند. آنها در یک سال بیش از ۵۰۰ نفر را در دنیا می کشند. اما آیا می دانید چند فیل بدست انسان در سال کشته می شوند؟ آنهم نه به دلیل رفع گرسنگی یا دفاع از خود بلکه به دلیل عاج های این حیوان. فیل آفریقایی بیش از ۸ تن وزن دارد و با پاهای خود و نه با عاج، فرد آزاردهنده را ادب می کند.

● کروکودیل آب های شور استرالیا
این کروکودیلها به صورت بی حرکت در آب می مانند. سپس در یک چشم برهم زدن و با یک حمله برق آسا طعمه را به زیر آب کشیده و تکه تکه می کند. البته تمساح پوزه کوتاه ایرانی که در استان سیستان و بلوچستان و منطقه گاندو وجود دارد گونه ای بسیار بی آزار و رام می باشد و مورد احترام اهالی بومی منطقه است و با این گونه استرالیایی نباید مقایسه شود.

● شیر آفریقایی
شیر آفریقایی، آرواره های بسیار قوی دارد. بسیار تند حرکت می کند، پنجه های برنده و تیز دارد. این گونه شیر آفریقایی یک شکارچی و صیاد کامل و بی همتاست. کسی چه می داند شاید شیر ایرانی که روزی مظهر شجاعت و دلاوری این مرز و بوم بوده است دارای خصوصیاتی مشابه با این شیر یا بهتر بوده است.

● کوسه سفید بزرگ
خون در آب کوسه سفید بزرگ را برای تغذیه دیوانه می کند، تاجایی که این جانور تمامی ۳۰۰۰ دندان خود را بر بدن هر جنبنده ای فرو می کند. باعث خوشحالی است که کوسه های سواحل زیبای خلیج فارس و دریای عمان مانند سواحل بسیاری دیگر از نقاط جهان پذیرای این معدود گونه کوسه خطرناک نیست و کوسه های سواحل ایران موجودات کاملا بی آزاری هستند. جالب است بدانیم سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون کوسه توسط انسان صید می شود تا مورد تغذیه قرار گیرد. چه تعداد انسان توسط کوسه ها صید می‌شود؟ تا مورد تغذیه اش قرار گیرد؟ یا از حضور این موجود دو پا و بدون آبشش در حریم خصوصی زندگی‌اش دفاع کند و او را عقب براند؟
● ستاره دریایی جعبه ای استرالیا
ستاره دریایی جعبه ای استرالیا که به آن زنبوردریایی هم می گویند، به اندازه یک ظرف سالادخوری است. این ستاره دریایی ۶۰ بازوچه دارد که هر کدام نزدیک به چهار و نیم متر طول دارد. هر کدام از این بازوچه ها دارای ۵ هزار یاخته زهری دارد که می تواند ۶۰ انسان را به کام مرگ بکشاند. که البته این کار را نمی کند چون او برای خوردن طعمه و دفاع از خود به چنین سازوکاری مجهز است نه برای آزار و اذیت و کشت و کشتار دیگران.

● مار کبری
اگرچه مار کبری دارنده لقب سمی ترین مار جهان نیست اما بین سمی ترین ها نامی برای خود دارد. حدود ۵۰ هزارنفر با نیش مارها دنیا را بدرود می گویند که تعداد قابل توجهی با نیش این مار است.

● پشه
بیشتر پشه ها با نیش خود باعث می شوند که شما محل نیش را بخارانید. اما برخی از آنها حمل کننده و انتقال دهنده بیماری «مالاریا» هستند. در نتیجه این عمل این حشره کوچک باعث مرگ بیش از دوملیون نفر در یک سال می شود.-

لینك مستقیم دانلود مطلب
پسورد فایل: www.hseexpert.com

نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8179

تعداد اعضا

1792

بازدید امروز

7254

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

335

میهمان آنلاین

24870534

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA