نخستین همایش بین‌المللی مجازی «طب تلفیقی و اقدامات بالینی»، با موضوع کوید ۱۹

با تاکید «دکتر محمدرضا شمس اردکانی»، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بر برگزاری نشست‌های منظم و برنامه‌ریزی‌شده با هدف تبادل تجربه‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی، مدیریتی و سیاستگذاری در حوزه طب سنتی با کشورهای فعال در این زمینه، نخستین همایش بین‌المللی مجازی «طب تلفیقی و اقدامات بالینی»، با موضوع کوید ۱۹، شنبه ۱۰ خرداد ۹۹، برابر با ۳۰ می ۲۰۲۰، از ساعت ۱۰ تا ۱۶ به وقت ایران، در دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.
 
دکتر «آرمان زرگران»، مشاور بین‌الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت و دبیر علمی این همایش با اشاره به تغییر اجباری سبک زندگی در اثر همه‌گیری کوید ۱۹ و کاهش رفت ‌و آمد به مناطق مختلف دنیا، برگزاری مجازی همایش‌ها و نشست‌های تخصصی را لازمه ادامه بحث‌‌ها و تبادل تجربه‌های علمی در این شرایط دانست و گفت: با تاکید مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، هدف‌گذاری موضوعی با عنوان طب تلفیقی و اقدامات بالینی برای برگزاری سلسله همایش‌های مجازی، با حمایت این دفتر و مجموعه‌ای از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط بین‌المللی در سراسر جهان، در دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد و در نخستین همایش، نقش طب تلفیقی در مقابله با کوید ۱۹ مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
 
 
 
وی با تاکید بر اینکه طب تلفیقی، رویکرد استفاده از پزشکی سنتی و مکمل در کنار طب رایج و بهترین روش بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها برای ارائه بهترین خدمات بالینی به بیماران است، افزود: سازمان بهداشت جهانی نیز بر استفاده از این رویکرد تاکید دارد و با برگزاری این همایش‌ها، زمینه‌ای برای تبادل تجربه‌های مرتبط میان متخصصان، پژوهشگران و درمانگران در کشورهای مختلف و پرداختن هرچه بیشتر به این موضوع، فراهم می‌شود.
 
زرگران چالش جهانی حال حاضر شیوع کوید ۱۹ را علت پرداختن به این موضوع در نخستین همایش بین‌المللی مجازی طب تلفیقی و اقدامات بالینی دانست و با بیان اینکه دکتر «علی‌اکبر ولایتی»، رییس گروه حکمت و طب سنتی و اسلامی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، ریاست عالی همایش را بر عهده دارد، اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این همایش و بیان تجربه‌های مرتبط در قالب ارائه مقالات به شکل سخنرانی و پوستر الکترونیک، توسط صاحب‌نظران این حوزه از پنج قاره آسیا، اروپا، استرالیا، آمریکا و آفریقا، زمینه‌ای مناسب برای بحث در خصوص توانایی‌های طب‌های طبیعی و سنتی و راهکارهای کمکی آنها برای کنترل و مهار کروناویروس جدید، فراهم شود.
 
نخستین همایش بین‌المللی مجازی «طب تلفیقی و اقدامات بالینی»، با موضوع نقش طب تلفیقی در مقابله با کوید ۱۹، با همکاری ۱۴ مرکز داخلی و خارجی از قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق آدرس http://spm.tums.ac.ir/en/register-form.html، برای حضور در این همایش ثبت نام کنند.
 
 
 
وزارت بهداشت
 
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


همایش HSEنخستین همایش بین‌المللی مجازی «طب تلفیقی و اقدامات بالینی»دانشگاه علوم پزشکی تهرانطب ایرانیدکتر آرمان زرگراندکتر محمدرضا شمس اردکانیوزارت بهداشتکروناویروس کروناکروناویروسکووید 19covid19coronacoronavirusسازمان بهداشت جهانیwho


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6868

تعداد اعضا

4292

بازدید امروز

4908

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

22077254

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA