نخستين سمينار آموزشي ايمني، بهداشت و محيط زيست HSE در حوزه شهري، صنعتي و ساختمان

تببین مفاهیم توسعه پایدار و در راس آن HSE در صنعت ساخت و ساز به عنوان یکی از صنایع زیر بنایی در کشور هدف اصلی این سمینار است. با توجه به گسترش روز افزون ساخت و ساز در نواحی شمالی کشور و اهمیت توجه به مباحث زیست محیطی و ایمنی در این ناحیه از کشور به نظر می رسد لازم باشد راهکارها، فرصت ها، چالش و محدودیت های پیش روی ساخت و ساز ایمن در شمال کشور مورد بررسی قرار گیرد.
 
به نظر می رسد آمار حوادث مرتبط با صنعت ساخت و ساز در کشور زنگ هشداری است در زمینه عدم توجه کافی به مباحث ایمنی در صنعت ساخت و ساز. حوادثی که تبعات اجتماعی، مالی و روانی فراوانی بر جامعه تحمیل نموده و موجب افول این صنعت شده است. این امار در کل کشور به شکل نگران کننده ای بالاست و به نظر می رسد تنها راه حل این معضل افزایش سطح آگاهی و فرهنگ سازی سلامت، ایمنی و محیط زیست در بین فعالان این صنعت است. اما باید در نظر داشت این امر بدون در نظر گرفتن برنامه های کنترلی و نظارتی و نیز تدوین قوانین و مقررات ابتر خواهد ماند.
 
از طرف دیگر آمار حوادث صنعتی کشور و همچنین جنبه های محیط زیستی این صنایع نیز گویای این مهم است که بایستی توجهی بیشتر و عمیق تر به مسایل ایمنی، بهداشت و محیط زیست در این حوزه معطوف داشت.
 
بر همین اساس این سمینار با هدف اغاز فرایند فرهنگ سازی و نیز کمک به فرایند تقنینی در حوزه HSE در محدوده­ی شهری طراحی و با مشارکت دانشگاه های معتبر کشور برگزار خواهد شد. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


همایشهمایش hseهمایش سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستنخستين سمينار آموزشي ايمنيبهداشت و محيط زيست HSE در حوزه شهريصنعتي و ساختمان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

جواد 1396/02/24 - 19:17:53 0   0
واسه ارسال مقاله چه کنم

گزارش تخلف

گروه تحریریه سایت 1396/04/31 - 19:29:36 0   0
با سلاملطفا به تاریخ ثبت همایش دقت بفرمایید

گزارش تخلف


5843

تعداد اعضا

4953

بازدید امروز

7136

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

592

میهمان آنلاین

14088206

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA