نقش پیمانکاران ساختمانی در فرار کارفرمایان از مسئولیت حوادث شغلی

رئیس انجمن صنفی جوشکاران و اسکلت سازان تهران از واسطه گری پیمانکاران جزء میان کارگران ساختمانی و کارفرمایان انتقاد کرد.

«مرادحسین مرادی» در این باره به ایلنا گفت: کارفرمایان برای شانه خالی کردن از مسئولیت حوادث شغلی که ممکن است برای کارگران ساختمانی اتفاق بیافتد با پیمانکاران جزء قرارداد می‌بندند.

وی ادامه داد: اکثریت این پیمانکاران در ادارات کار ثبت نشده‌اند و عوارض و مالیاتی به دولت پرداخت نمی‌کنند و به راحتی می‌توانند از بار حقوقی حوادث شغلی که برای کارگران ساختمانی اتفاق می‌افتد فرار کنند.

به گفتهٔ آقای مرادی، پیمانکارانی که بخشی از کار را به عهده گرفته‌اند پس از مدتی، كار را به پیمانکار دیگری واگذار می‌کنند كه این مساله موجب می‌شود کارگران امکان دسترسی به پیمانکار قبلی را برای پی‌گیری مطالبات خود نداشته باشند.

رئیس انجمن صنفی جوشکاران و اسکلت سازان تهران در پایان اظهار داشت: جامعه کارگری خواهان حذف شرکت‌های پیمانکاری است. فعالیت این شركت ها توجیه قانونی و شرعی ندارند و آنان تنها از دست رنج كارگران تغذیه می كنند.

 

منبع : خبرگزاري كار ايران (ايلنا)اخبارسلامت ایمنی و محیط زیست‌ HSEحوادث شغليحادثه كاريپيمانكاران ساختمانفرار از مسئوليتكارفرمايان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

5777

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

222

میهمان آنلاین

24689168

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA