جذب کربن هوا با کارایی ۹۷ درصدی

فناوری کربن زدایی هوا می‌تواند کربن دی اکسید را از هوای محیط با بازده ۹۷ درصدی جذب کند، اما نباید مانع از پیگیری اقدامات کاهش انتشار کربن شود.
 
به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpertبه نقل از آی‌ای، محققان موسسه "پل شرر"(PSI) و موسسه فناوری فدرال زوریخ(ETH) مطالعه جدیدی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد جذب مستقیم کربن دی اکسید(CO۲) از هوای محیط تا چه حد می‌تواند به حذف موثر گازهای گلخانه‌ای از جو کمک کند.
 
این یافته‌ها با برخی از برآوردها نشان می‌دهد که می‌توان تا ۹۷ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای موجود در هوا را حذف کرد که درصد قابل توجهی است.
 
دانشمندان در مجموع پنج پیکربندی مختلف را برای جذب CO۲ از هوا در هشت مکان مختلف در سراسر جهان و در کشورهای شیلی، یونان، اردن، مکزیک، اسپانیا، ایسلند، نروژ و سوئیس بررسی کردند.
 
"تام ترلو" که در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل سیستم‌های انرژی PSI تحقیق می‌کند و نویسنده ارشد این مقاله است، می‌گوید: استفاده از این فناوری تنها در صورتی منطقی است که این انتشارات به میزان قابل توجهی کمتر از میزان کربن دی اکسیدی باشد که به ذخیره آن کمک می‌کند.
 
در ماه ژوئن اخباری از تاسیسات جدیدی که قرار است در اسکاتلند افتتاح شود منتشر شد که سالانه تا یک میلیون تن کربن را از هوا حذف می‌کند. این مقدار معادل ۴۰ میلیون درخت در سال است.
 
همچنین در گذشته بحث‌های زیادی شده است که آیا جذب و ذخیره کربن برای کاهش تغییرات آب و هوایی واقعا مفید است یا خیر. نویسندگان این گزارش جدید می‌گویند مفید است، اما تنها به عنوان یک گزینه مکمل عمل می‌کند.
 
"کریستین باوئر" دانشمند آزمایشگاه تجزیه و تحلیل سیستم‌های انرژی و یکی از نویسندگان این مطالعه می‌گوید: فناوری‌های جذب CO۲ فقط مکمل یک استراتژی کلی کربن زدایی به معنی کاهش انتشار CO۲ هستند و نمی‌تواند جایگزین آن شود.
 
وی افزود که این فناوری‌ها می‌توانند در دستیابی به اهداف تعریف شده در توافق‌نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی و اقلیمی به ویژه در شرایطی که نمی‌توان از انتشار گازهای گلخانه‌ای مانند کشاورزی جلوگیری کرد، کمک کنند.
 
HSEexpert.com


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنی و محیط زیستhse newsجذب کربن هوا با کارایی ۹۷ درصدی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6650

تعداد اعضا

2518

بازدید امروز

7296

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

20729083

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA