استمرار روند کاهشی کرونا با مشارکت مردم

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) به نقل از وبدا، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز برگزار شد با اشاره به اینکه ما هر هفته جلسات مشترکی را با دوستان داریم، گفت: این هفته جلسه در وزارت بهداشت برگزار شد تا از مرکز رصد بازدیدی داشته باشیم و از نظرات کارشناسان و عزیزان این وزارتخانه بیشتر استفاده کنیم.
 
وی ضمن تشکر از نیرو‌های زحمتکش که توانسته اند با تلاش وزارت بهداشت در امور تحقیقات، رصد، بهداشت، درمان و تامین نیاز‌های بهداشتی، درمانی، تجهیزات و نیروی انسانی موفق باشند، اظهار کرد: وقتی روند کار را از ابتدای شیوع بیماری تا امروز رصد می‌کنیم که جهش های بسیاری داشتیم؛ میبینم که روزهای نخست نیازهایمان درخصوص ماسک را هم نمی توانستیم تامین کنیم.
 
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: در ابتدای شیوع بیماری کیت، ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن ساز و تخت نداشتیم، اما اکنون انباشتی از تجربه و تجهیزات پزشکی در وزارت بهداشت داریم که نتیجه تلاش دکتر نمکی، معاونان وزیر بهداشت و کادر درمانی و بهداشتی است.
 
دکتر رحمانی فضلی تصریح کرد: با طرح منسجمی که با پیشنهاد وزارت بهداشت در قرارگاه و ستاد تصویب شد سطح کار را به استانی و شهرستانی بردیم و اکنون دوستان در سطح محلات و خانواده فعالیت می‌کنند و منابع، امکانات و اولویت‌ها به طور دقیق توزیع می‌شود؛ اکنون روند کاهشی نسبتا با ثباتی را که شاهد هستیم نتیجه مجموعه فعالیتهایی است که داشته ایم.
 
وی افزود: باید یادمان باشد بعد از لطف خداوند متعال، همکاری، مشارکت و مساعدت مردم در همه مراحل در کنار زحمات همکارانمان در وزارت بهداشت موجب شد که روند بیماری نزولی شود.
 
وزیر کشور با تاکید بر اینکه استمرار روند کاهشی بیماری نیازمند مشارکت مردم است، یادآور شد: البته می‌دانیم که مردم از لحاظ اجتماعی در زحمت، فشار و سختی هستند و از لحاظ روانی و اقتصادی دوران پر تنشی را می‌گذراندند، اما باید بدانیم رسیدن به آرامش و ثبات روند نزولی بیماری مستلزم همکاری آنهاست  که درغیر این صورت ممکن است این شرایط نامطلوب ادامه داشته باشد.
 
دکتر رحمانی فضلی در پایان ابراز امیدواری کرد: روند کاهش بیماری که با همکاری، لطف و حمایت دولت و همه دستگاه هایی که با محوریت وزارت بهداشت محقق شد، استمرار پیدا کند تا شاهد موفقیت های بیشتری در این زمینه باشیم.
 
 
 
 
 


وزارت بهداشتوزیر کشورکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کروناستاد ملی مقابله با کرونا


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6944

تعداد اعضا

1928

بازدید امروز

6005

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

22341576

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA