8 روش مفید برای آرام کردن ذهن در مواجهه با بیماری کرونا

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) به نقل از وبدا، براساس اعلام معاونت بهداشت، استرس، سبب ایجاد تنش در ذهن و بدن می شود و از آنجایی که تنفس‌های عمیق و تکنیک آرام سازی از روش‌های کاهش تنش هستند، تنفس عمیق (دیافراگمی) یک شیوه سریع آرام کردن بدن است.
 
در توصیه ها و پیام های بهداشتی معاونت بهداشت که به منظور مواجهه با موقعیت های تنش زا از جمله بیماری کرونا منتشر شده، آمده است: تنفس عمیق، سطح برانگیختگی بدن را به سرعت کاهش می دهد و اثر آرامبخش بر کل بدن دارد، به همین جهت برای انجام تنفس عمیق ابتدا در مکانی که احساس راحتی می‌کنید، دراز کشیده و بدن خود را در وضعیت آرامی قرار دهید، سپس یک دست را روی قفسه سینه و دست دیگر را روی شکم قرار دهید، وقتی عمل دم را انجام می دهید باید  دستی که روی شکم قرار دارد بالا بیاید و وقتی بازدم را انجام می دهید دستتان پایین برود و شکم صاف شود.
 
در این پیام های آموزشی آمده است: پس از انجام این اقدامات نفس بگیرید و هوا را به آرامی به درون ریه خود بفرستید و تا 4 بشمارید در ادامه به آرامی هوا را از ریه خود خارج کرده و عمل دم و بازدم را چند بار تکرار کنید.
 
افراد باید روی تنفس خود تمرکز ‌کرده و اجازه ندهند افکار دیگری وارد ذهنشان‌ شود و درصورتی که بعد از این مراحل سرگیجه  سراغتان آمد از ادامه تمرین صرف نظر کرده و به زمان دیگری موکول کنند. تنفس عمیق باید به مدت 5 دقیقه و دو بار در روز انجام شود چرا که تکنیک آرمیدگی یا ریلکسیشن از طریق کاهش ضربان قلب، فشارخون و کند شدن تنفس باعث کاهش استرس و تنش عضلات می شود.
 
همچنین در این پیامهای آموزشی به شیوه های مختلف انجام تکنیک آرامیدگی اشاره و عنوان شده است برای انجام این تمرین در مرحله نخست مکانی راحت و آرام را برای تمرین انتخاب کنید البته بهتر است زمانی از روز را برای تمرین درنظر بگیرید که احساس آرامش بیشتری دارید.
 
براساس این توصیه ها، پس از انتخاب محل مورد نظر روی یک صندلی راحت نشسته، به آرامی نفس بکشید و سپس عضلات مختلف بدنتان  را به ترتیب شُل کنید و همچنان به تنفس آرام و منظم خود ادامه دهید.
 
بهتر است آرمیدگی عضلانی را دو بار در روز انجام دهید و از آنجایی که تنفس عمیق و آرام سازی یک مهارت است و یادگیری آن نیاز به زمان دارد به همین جهت این تکنیک  را ابتدا در موقعیت های عادی، انجام داده و پس از کسب مهارت در موقعیت های تنش زا از آن استفاده کرده و خود را آرام کنید.
 
 
 
 
 
 


مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیستHSEexpertHSEexpert.comوزارت بهداشتکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاسترس


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6871

تعداد اعضا

3410

بازدید امروز

11095

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

219

میهمان آنلاین

22097798

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA