کرونا، بهانه‌ای برای گسترش فرهنگ محیط زیستی

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط‌ زیست چهارمحال و بختیاری،  با توجه به ممنوعیت برگزاری مراسم جشن عروسی در دوران کرونا و لزوم تغییر سبک شروع زندگی مشترک می توان به محیط زیستی شدن آن فکر کرد .
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در هفته ازدواج گفت: شاخص‌های محیط زیستی در ازدواج، مقوله‌ای پنهان است که کمتر به آن پرداخته شده است. وی افزود: در شرایط زندگی با ویروس کرونا، لزوم تغییر سبک های آغاز زندگی مشترک امری ضروری است هر چند هنوز قابلیت پذیرش کمی از سوی اجتماع دارد و در نگاه اول گزینه‌ای اجباری به نظر برسد اما لزوم این اجبار به مرور حس می شود.
 
شهرام احمدی اذعان داشت: بهتر آن است که همزمان با این تغییر سبک، به محیط زیستی شدن آن هم فکر کرد قبل از آن که جبر طبیعت، آن را برای ما اجباری کند.
 
 
وی تصریح کرد: توجه به آموزش های محیط زیستی قبل از آغاز زندگی مشترک، با تغییر نگرش و رفتار افراد به رشد فرهنگ محیط زیستی خانواده ها و حل بسیاری از معضلات جهانی محیط‌زیست کمک خواهد کرد.
 
 
اختصاص بخشی از مهریه یا یکی از بخش‌های مراسم عروسی، به فعالیت‌های زیست‌محیطی مثل کاشت نهال، استفاده ار کارت‌های دعوت الکترونیکی به جای کاغذی، پرهیز از استفاده از ظروف یک‌بار مصرف در مراسم‌‌ها، جلوگیری از اسراف و تولید حداقل زباله، جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی و بوق‌زدن‌های مکرر در سطح خیابان و ایجاد ترافیک و ... حداقل‌هایی هستند که می‌توانند به بهتر شدن حال زمین کمک کنند.
 
همزمان با پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ، 1 تا 7 مردادماه سال جاری، هفته ازدواج نام‌گذاری شده است.
 
 
 
سازمان حفاظت محیط زیست
 
 


سازمان حفاظت محیط زیستاخبار چهارمحال و بختیاریکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کرونااخبار سلامتاخبار محیط زیستهفته ازدواجفرهنگ محیط زیستی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6476

تعداد اعضا

2279

بازدید امروز

8972

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

2

میهمان آنلاین

18598206

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA