با حضور کلانتری و غلامی؛ سازمان محیط زیست برای تحقیقات و پایش با وزارت علوم، تفاهمنامه امضا کرد

به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت علوم گفت: سازمان پیش‌ از این نیز تجربیاتی از همکاری با دانشگاه‌ها داشت. به همین دلیل خواستیم تا این همکاری‌ها به‌صورت نهادینه با دانشگاه‌ها در زمینه‌های همکاری‌های تحقیقاتی و پایش دربیاید و در سایر مواردی که امکان استفاده از پتانسیل بسیار بزرگ دانشگاه‌ها ممکن است نیز همکاری داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: ما احساس کردیم محیط زیست می‌تواند از توانمندی‌های دانشگاه‌ها بهره‌مند شوند. به همین دلیل از معاونت‌های محیط زیست انسانی و آموزش و پژوهش خواسته شد مذاکراتی با همتایان خود در وزارت علوم انجام دهند و به تفاهم کلی برسند تا هم نیاز محیط زیست کشور تأمین شود، هم از پتانسیل‌های کمتر استفاده‌شده وزارت علوم در راستای حفظ محیط زیست استفاده شود.
 
معاون رئیس‌جمهور با اشاره به محدود بودن نیروی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: حفظ محیط زیست کار بسیار سختی است و ما نمی‌توانیم با این تعداد نیرو به‌تنهایی از عهده این کار بربیاییم.
 
در ادامه جلسه، امضای تفاهم‌نامه منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: وزارت علوم وظیفه دارد به حل مسائل و چالش‌های بزرگی که جامعه با آن روبه‌روست ورود و آنها را با نگاه کارشناسی و مطالعه و پژوهش همچنین با استفاده از نظرات متخصصان حل کند.
 
وی افزود: مسائل زیست‌محیطی در سطح ملی باعث نگرانی مردم است و دانشگاهیان هم همین نگرانی‌ها را دارند. با توجه به حساسیت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به این موضوع و رویکردی که دارد ما با امکانات این وزارتخانه در پی انعقاد این تفاهم‌نامه شرایطی را فراهم خواهیم کرد که همه دانشگاه‌های کشور بخصوص آن‌هایی که تجربه بیشتری در حوزه محیط زیست دارند به کمک سازمان حفاظت محیط زیست بیایند.
 
وزیر علوم با تأکید بر اینکه مشکلات فعلی نیاز به بررسی‌های علمی دارند، خاطرنشان کرد: از درون بررسی‌های علمی و پژوهشی، تحقیقاتی بیرون خواهد آمد که هم در داخل و هم در خارج از کشور می‌تواند برای مسائل زیست‌محیطی کاربردی باشد.
 
غلامی اضافه کرد: تعهد جدی ما این است که اعضای هیات علمی را در قالب فرصت‌های مطالعاتی که دارند به سمت موضوعات محیط زیستی سوق دهیم. همچنین با سوق دادن پایان‌نامه‌ها به این‌سو و با پروژه‌هایی که اساتید تعریف می‌کنند، همکاری‌های جدیدی با سازمان حفاظت محیط زیست انجام دهیم.
 
وی درباره مواد این تفاهم‌نامه ابراز داشت: در تفاهم‌نامه‌ها معمول نیست که به عناوین به شکل خاص اشاره شود زیرا همه کارهایی که در حوزه‌های مربوط به محیط زیست قرار می‌گیرد و حل مسائل، مشکلات و چاره‌جویی‌ها در راستای همین تفاهم‌نامه اجرا می‌شود.
 
وزیر علوم ادامه داد: برای حل چالش‌های بزرگ از دانشگاه‌های بزرگ و مختلف کمک می‌گیریم و آنها را ساماندهی کردیم تا این چالش‌ها را با هم حل کنیم.
 
مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه با اشاره به همکاری‌های قبلی سازمان حفاظت محیط زیست با فضای دانشگاهی و پژوهشی کشور بیان کرد: ما در سازمان به دستور حاکمیت دو کارگروه داریم که یکی دبیرخانه کارگروه آلودگی کلانشهرها و دیگری کارگروه گرد وغبار است و در هر دو بخش از کمک دانشگاه‌ها استفاده کرده‌ایم و امیدواریم در راستای این تفاهم‌نامه همکاری‌ها گسترش پیدا کند.
 
یک تفاهم‌‌‌‌نامه بین وزارت علوم و سازمان حفاظت محیط زیست و تفاهمنامه دیگر بین معاونت پژوهشی وزارت علوم و این سازمان به امضا رسید. 
 


اخباراخبار hseاخبار ایمنیاخبار بهداشتاخبار محیط زیستاخبار روزانهاخبار جدیدخبر HSEبا حضور کلانتری و غلامی؛ سازمان محیط زیست برای تحقیقات و پایش با وزارت علومتفاهمنامه امضا کرد


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6655

تعداد اعضا

65

بازدید امروز

7097

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

2

میهمان آنلاین

20754278

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA