نشت گاز و آتش سوزی در انبار قفل و یراق آلات

«سید جلال ملکی» در گفتگو با ایلنا گفت:در پی تماس شهروندان با سامانه خبری ۱۲۵و اعلام بروز این حادثه ، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران ساعت  ۲۴ :۱۳امروز آتش نشانان ایستگاه ۱ را به همراه خودرو دستگاه تنفسی به خیابان امام خمینی (ره)، خیابان میردامادی اعزام کرد.
 
«اکبر کشرلو» افسر آماده منطقه ۵ عملیات در این باره گفت: محل حادثه یک ساختمان سه طبقه بود که از طبقه همکف آن به عنوان انبار قفل و یراق آلات استفاده می شد و دیگر طبقات آن مسکونی بود.
 
کشرلو افزود: طبقه همکف این ساختمان بر اثر نشت گاز و انفجار دچار آتش سوزی شد که در پی آن، تمامی درب‌ها و پنجره‌های ساختمان تخریب شده و آتش در حال سرایت به قسمت‌های دیگر ساختمان بود.
 
وی گفت: نیروهای عملیاتی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با قطع جریان برق و گاز، محل حادثه را ایمن سازی کردند و با بکارگیری تجهیزات فردی و لوله‌های آبرسانی آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند و کارگر جوان ۲۵ ساله‌ای را که در میان دود و آتش گرفتار و دچار سوختگی و آسیب دیدگی شده بود را از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.
 
کشرلو با اشاره به اینکه احتمال محبوس شدن ساکنان طبقات بالایی در راهرو‌ها و واحدهای مسکونی وجود داشت، اضافه کرد: همزمان، گروه دوم آتش نشانان با استفاده از دستگاه‌های تنفسی به راهرو‌ها و طبقات بالایی رفتند که خوشبختانه پس از جستجوی فراوان مشخص شد در زمان آتش سوزی هیچ یک از ساکنان در ساختمان حضور نداشتند.
 
وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از تخلیه دود ناشی از آتش سوزی با استفاده از فن فشار مثبت و تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان دادند.
 
گفتنی است؛ کار‌شناسان سازمان آتش نشانی تهران پس از بررسی، علت بروز این آتش سوزی را نشت گاز شهری و رسیدن جرقه به گازهای منتشر شده اعلام کردند.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستنشت گاز و آتش سوزی در انبار قفل و یراق آلات


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6653

تعداد اعضا

1844

بازدید امروز

6439

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

86

میهمان آنلاین

20748960

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA