برگزاری دوره مدیریت محیط زیست ویژه مدیران از ابتدای سال 93

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد درویش درباره برگزاری دوره های مدیریت محیط زیست ویژه مدیران کشور اظهار داشت: بنا به پیشنهاد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، تفاهم نامه ای تنظیم شده است که در قالب آن دوره آموزشی محیط زیست ویژه مدیران کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس نیاز است در گام نخست یک محتوای آموزش برای سه سطح مدیران ارشد، میانی و پایه تهیه شود تا مطابق آن مرکز آموزش مدیریت دولتی این دوره ها را برگزار کند. در همین راستا کار تهیه کتاب آموزشی و سرفصل های آن آغاز شده است و باید حداکثر تا پایان فروردین ماه سال 93 آماده توزیع شود.

درویش خاطر نشان کرد: این دوره های آموزشی به مدت 12 ساعت توسط مرکز آموزش مدیریت دولتی متناسب با سطوح دانش مدیران کشور اجرا خواهد شد.

مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با مهم ارزیابی کردن این دوره های آموزشی برای آگاهی بخشی به مدیران کشور، تصریح کرد: بسیاری از مشکلاتی که در حوزه محیط زیست موجب کم توجهی و بی عنایتی می شود، به دلیل ناآگاهی و نبود آموزش های لازم است و به ندرت می بینم کسی بخواهد از روی عناد ملاحظات محیط زیستی را در نظر نگیرد زیرا ملاحظات محیط زیستی با کیفیت زندگی انسانها در ارتباط است و نیاز به آموزش دارد.

آموزش جوامع محلی از طریق تشکل های مردم نهاد در حوزه محیط زیست

وی ادامه داد: همچنین برنامه های زیادی برای آموزش همگانی و توانمند سازی تشکل های مردم نهاد در حوزه محیط زیست داریم که در قالب دو حوزه یکی توانمند سازی خود تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و دوم با کمک آنهایی که توانمند شده اند برای آموزش جوامع محلی برنامه هایی تدارک دیده ایم که امیدواریم در طول سالهای آینده و با تامین اعتبارات لازم اجرایی شود.

تفاهم نامه راه اندازی مدارس جامع محیط زیست در حال نهایی شدن

درویش یادآور شد: افزون بر آن با همکاری آموزش و پرورش نیز مشغول نهایی کردن تفاهم نامه ای برای راه اندازی مدارس جامع محیط زیست هستیم. زیرا حدود 18 میلیون دانش آموز نقش موثری هم بروی خانواده های خود و هم در مدیریت آینده کشور دارند و باید بتوانیم به این ترتیب ظرفیت سازی خوبی در این حوزه داشته باشیم.

مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی محیط زیست گفت: برای نخستین بار در این نمایشگاه اقدام به برگزاری چند مناظره درباره موضوع های مهم و بحث برانگیز محیط زیستی کرده ایم و از تمام فعالان و دوستداران محیط زیست هم دعوت می کنیم به طور جدی و مشتاقانه در این مناظره ها شرکت کنند.

وی افزود: همچنین فرصتی هم برای پرسش و پاسخ با حضور رسانه ها گذاشته ایم تا معضلات زیست محیطی را مانند بحث شکار، دستکارهای ژنتیکی، آلودگی هوا، مدیریت منابع و بحران خشک شدن دریاچه ها و تالاب ها در این چند روز نمایشگاه از طریق استادان به بحث بگذاریم.

 

 

منبع : خبرگزاری مهراخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseبرگزاری دوره آموزشیمدیریت محیط زیستمخصوص مدیرانابتدای سال 93مدارس جامع


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6871

تعداد اعضا

3452

بازدید امروز

11095

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

11

میهمان آنلاین

22097840

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA