شکایت ۲۰۰ قربانی حوادث کار از سه کارخانه در قزوین

دبیرخانه کارگر قزوین از طرح شکایت ۲۰۰ نفر از کارگران اخراجی سه واحد تولیدی «پلی اوتان یک»، «پلی اوتان دو» و «اریش خودرو» در مراجع قضایی استان خبرداد و گفت: این کارگران که در زمان اشتغال به دلیل خطر از دست رفتن شغل‌شان جرئت طرح شکایت درباره ایمنی کارگاه‌ها را نداشتند، خواستار دریافت خسارت‌های ناشی از حوادث شغلی دوران کارشان از کارفرما هستند.

«عیدعلی کریمی» در این باره به ایلنا گفت: ۲۰۰ نفراز مجموع ۶۰۰ کارگر اخراجی سه واحد تولیدی پلی اوتان یک، پلی اوتان دو و اریش خودرو که در نتیجه ادغام این سه واحد تولیدی تعدیل شد‌ه‌اند با طرح شکایت در مراجع قضایی استان خواستار رسیدگی و دریافت خسارتهای مالی وارده در دوران اشتغال بکارشان از کارفرما شدند.

اوبا اشاره به سوابق ۴ تا ۱۵ ساله این کارگران افزود: این کارگران اخراجچی که به دلیل موقت بودن قرارداد کاری‌شان در طول دوران اشتغال جرئت شکایت از کارفرما برای دریافت خسارت را نداشتند، پس از گذشت چندین سال به مراجع قضایی شکایت کرده‌اند.

این فعال کارگری تأکید کرد: شکایت این کارگران پس از گذشت چندین سال از وقوع حوادث کاری، نشان دهنده وضعیت تاسف‌بار امنیت شغلی کارگران و ایمنی در تمامی کارگاه‌هاست.

او گفت: در حال حاضر تعدادی از این کارگران شاکی، به دلیل شدت صدمات وارده و نقص عضو توان کار کردن نداشته و خانه نشین هستند.

دبیر خانه کارگرقزوین  با بیان اینکه حوادث ناگوار لزوما ناشی از بی‌احتیاطی کارگران  نیست، در مورد علت وقوع برخی از این حوادث افزود: بعضی کارفرمایان برای کاستن از هزینه‌های استخدام کارگر ماهر، با سوءاستفاده از فقر کارگران ساده متقاضی کار آنان را بدون طی شدن دوره کامل آموزش برای کار با دستگا‌ه‌ها و ماشین آلاتی که بسیار پر خطرند استخدام می‌کنند.

این فعال کارگری به نقش دولت در نظارت بر آموزش‌های ایمنی و تخصصی به کارگران تاکید کرد و گفت: نظارت جدی بازرسان کار فرصت چنین سودجویی‌هایی که به سلامت کارگران صدمه می‌زند را از کارفرمایان خاطی می‌گیرد.

 

منبع : خبرگزاری کار ایران (ایلنا)اخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseحوادث کاردوره آموزشیایمنی کارگاهشکایت کارگرانقزوین


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6123

تعداد اعضا

3313

بازدید امروز

7842

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

15478969

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA