ریزگردها زمینه ابتلا به آلرژی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر هوشنگ زادان فرخ افزود: گرد و خاک موجود در هوا که شامل ریزگردها نیز می شود به دلیل آنکه حاوی قارچ و جانوران ریزی به نام MITE  است از عوامل مهم ابتلا به آلرژی ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: MITE در گرد و خاک منازل نیز وجود دارد که زمینه ابتلا به آلرژی را در افراد پدید می آورد.

زادان فرخ اظهار داشت: آلرژی های مجاری تنفسی فوقانی دو نوع هستند که نوع اول آن آلرژی فصلی است که در فصل بهار و پاییز بر اثر انتقال گرده های گیاهان اتفاق می افتد، اما آلرژی های تنفسی غیر فصلی می تواند در تمام ماه های سال اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد: درمان این آلرژی ها دارویی است و چنانچه درمان دارویی موفقیت آمیز نباشد، می توان از ایمونوتراپی (حساسیت زدایی) استفاده کرد.

رئیس چهارمین کنگره بین المللی راینولوژی ایران با ابراز تاسف از اینکه داروهای حساسیت زدایی بسیار گران بوده در کشور نیز تولید نمی شود، تصریح کرد: به دلیل محدودیت دسترسی به این داروها، حساسیت زدایی از بیماران به طور شایسته در ایران انجام نمی شود.

وی گفت: آلرژی در مواردی سبب انسداد بینی شده که با اضافه شدن عفونت به آن، تبدیل به سینوزیت و رنیت (تورم مخاط بینی) می شود که برای بیمار در وهله نخست از درمان های دارویی استفاده شده و در صورت موفق نبودن درمان می توان از درمانهای جراحی استفاده کرد.

زادان فرخ خاطر نشان ساخت: در چهارمین کنگره بین المللی راینولوژی ایران در کنار طرح مباحث مربوط به اعمال جراحی زیبایی بینی، تمام بیماری های مخصوص بینی، سینوس های صورت، آلرژی ها، سینوزیت ها و اعمال جراحی آندوسکوپیک بینی از سوی استادان به نام بین المللی ارایه خواهد شد.

وی گفت: رشته راینولوژی مانند بسیاری از رشته های پزشکی به دلیل توسعه دانش، تکنیک ها، ابزار و وسایل نوین به شدت در راه گسترش است که نیاز به برپایی کنگره های علمی که در آن دستاوردهای جدید این رشته مطرح شود به شدت احساس می شود.

 

منبع : http://www.mehrnews.comاخبارسلامت ایمنی و محیط زیست‌ HSEآلودگی هواريز گرده هاآلرژيآلرژي هاي تنفسيقارچگردو خاك منازلگرده هاي گياهيآلرژي غير فصليMITBسلامت


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5325

تعداد اعضا

2611

بازدید امروز

4943

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

12803608

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA