آغاز طرح پزشک خانواده در تهران از هفته آینده

احمدرضا فرسار در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اینکه انشاءالله از هفته آینده طی مراسمی طرح پزشک خانواده در سطح تهران و در نقاط تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز می شود، اظهار داشت: براین اساس تمام خانواده ها می توانند به پزشکانی که در پوشش طرح پزشک خانواده اسامی آنها اعلام می شود جهت ثبت نام مراجعه کنند.

وی افزود: در این زمینه تمامی خانواده ها و افراد پس از ثبت نام در طرح پزشک خانواده کد مخصوص پزشک خانواده دریافت می کنند و می توانند خدمات ویزیت، دارو، آزمایش، و عکسبرداری را رایگان انجام دهند.

فرسار ادامه داد: بر این اساس افراد با داشتن کد پزشک خانواده در صورت سفر به استان های دیگر با ارائه کد پزشک خانواده می توانند از تمام خدمات تعریف شده به طور رایگان در استان دیگر نیز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: البته در صورتی که افراد توسط پزشک خانواده به متخصص ارجاع شوند در این صورت هزینه خدمات متخصصان براساس فرانشیز بیمه از افراد دریافت می شود.

فرسار اظهار داشت: افراد حتی می توانند در طرح پزشک خانواده پزشک خود را نیز از نظر جنسیت، مرد یا زن بودن داوطلبانه انتخاب کنند زیرا در اغلب اوقات زنان مایل هستند که پزشک زن به بیماری آنها رسیدگی کند که در این زمینه زنان می توانند پزشک خانواده زن برای خود انتخاب کنند.

وی گفت: در طرح پزشک خانواده استان تهران افراد حتی می توانند پس از مدتی پزشک خود را نیز تغییر دهند.

فرسار در پاسخ به این پرسش که افرادی که در طرح پزشک خانواده ثبت نام نکرده و کد مخصوص را دریافت نکنند وضعیت بهداشتی و درمانی آنان در زمان بیماری به چه صورت خواهد بود، افزود: این افراد در زمان بیماری باید به اورژانس یا بخش خصوصی مراجعه کنند و در این زمینه هزینه های مربوطه را پرداخت کنند ولی اگر در طرح پزشک خانواده ثبت نام کنند تمام خدمات ویزیت، دارو، عکسبرداری و آزمایش آنها رایگان می شود.

وی خاطرنشان کرد: این به معنای آن است که کسانی که در طرح پزشک خانواده ثبت نام نکنند می توانند از تمام خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کنند ولی باید هزینه آن را پرداخت کنند.بهداشتبهداشتیایمنامنایمنیدانشگاهدانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیپزشک خانوادهتهراناحمدرضا فرساردرماندرمانیخانوادهسلامتسلامتی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5981

تعداد اعضا

2515

بازدید امروز

8632

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

14756939

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA