WHR بهترین ملاک برای پیش بینی خطر ابتلای یک فرد به بیماری ها و مشکلات بهداشتی است.

دکتر مارگارت اشویل نویسنده این مقاله و کارشناس شرکت مشاوره ای علمی “انجمن های اشویل” خاطرنشان ساخت: اگر تلاش کنید تا اندازه دور کمرتان کمتر از نصف اندازه قدتان باشد، می توانیم تا حد زیادی از بروز بیماری های مرتبط با چاقی نظیر دیابت و امراض قلبی در امان بمانید.

 بر اساس یک تحلیل ارائه شده در کنگره چاقی اروپا، همین معیار و اندازه گیری ساده هم برای افراد بلند قد و هم برای افراد کوتاه قد به یک اندازه کاربرد دارد و قابل اطمینان است و به همین دلیل برای مردم تمام کشورها و نژادهای مختلف قابل استفاده است.

این روش محاسبه برای پیش بینی خطر چاقی و بیماری های ناشی از آن به مراتب مطمئن تر و کاربردی تر از “اندازه گیری دور کمر” به تنهایی است.

اشویل که از کارشناسان دانشگاه آکسفورد بروکسل محسوب می شود تاکید کرد که نسبت WHR باید از سوی پزشکان و درمانگرها به عنوان یک شاخص معاینه برای تمام افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

وی یادآور شد: تلاش برای کمتر نگه داشتن اندازه دور کمر از نصف اندازه قد به افزایش طول عمر تک تک افراد جهان کمک می کند.

این یافته حاصل تجزیه و تحلیل دقیق روی اطلاعات حاصل از ۳۱ تحقیق انجام شده با حضور دست کم ۳۰۰ هزار شرکت کننده است. نسبت WHR، ملاکی مطمئن برای پیش بینی احتمال ابتلا به دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی در زنان و مردان از تمام اقوام و نژادها است.دکترمارگارت اشویلانجمن های اشویلنسبت دور کمر به قدWHRپیش بینیابتلادیابتفشار خون بالابیماری قلبی و عروقیبیماریبیماردارودرمانبیماری زنانبیماری مردان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5325

تعداد اعضا

2745

بازدید امروز

4943

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

12803742

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA