پروژه احداث کانال ایران رود

ایرانرود - پروژه آبراه سراسری ایران
ایران‌رود
 
طرح احداث کانال اتصال دریای خزر به خلیج فارس از سالهای دهه ۳۰ شمسی مطرح بوده‌است. دولت شوروی بدلیل وابستگی به مسیر طولانی دریایی که از تنگه‌های بسفر و داردانل و کانال سوئز که تحت کنترل ترکیه و مصر از متحدین آمریکا بود برای تماس دریایی با چین و هند، به ساخت این طرح علاقمند بود.
 
برخی از کارشناسان ایرانی نیز طرح‌هایی برای ساخت این کانال از مسیرهای مختلف ارائه کرده‌اند. ساخت کانالی بن بست از دریای خزر به کویر لوت (کانال لوت) نیز مطرح شده‌است. هم‌چنین برخی کارشناسان از متصل کردن دریای خزر به دریاچه ارومیه دفاع می‌کنند.


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستپرژه احداث کانال ایران رود


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

جهانگیر کاظم زاده 1397/05/12 - 10:08:21 1   0
این پروژه اگر در نزدیک شمال ایران بن بست شود و مابقی راه با ترانزیت زمینی انجام گیرد جدا از مسایل سیاسی بسیاز سود مند وباعث یک انقلاب راستین و رهایی ‌کشور از فقر و بیکارز و مهن تر از همه اکو سیستم کشوز دگرکون شده و خشکسالی در یک سوم کشور نابود شده جنگل های زیادی در مسیر بوجود آمده و شاید بیش از بیست شهر مدرن با مردمانی مرفه بوجود خواهد آمد یکی از آرزوهازی بزرگ من برای این کشور است فکر می کنم عامل اصلی ناموفق بودن آن ناتوان بودن دولت در انجام این است چون این کار بزرگ نیاز به سالم بودن روند اقتصادی آن است .

گزارش تخلف

امراله مهماندوست 1397/08/27 - 07:58:37 0   0
اینجانب از علاقه مندان به مطالعه احداث کانال سراسری برای کشتی رانی از دریای عمان یا خلیج فارس در جنوب کشور ایران تا دریاچه بزرگ خزر در شمال کشور ایران هستم. این پروژه خیلی بزرگی برای کشور ایران است و مسئولین جمهوری اسلامی ایران هنوز به این بزرگی نرسیده اند و تا زمانی که فکر غارت کشور ایران و بردن پول ها یش به خارج از کشورایران ریشه کن نشود این طرح انجام نخواهد پذیرفت چون همه بهانه های واهی مخالفان دولتی ایرانی و خصوصی ایرانی در راستای استمرار و ادامه این وضعیت است.

گزارش تخلف


5501

تعداد اعضا

4200

بازدید امروز

3999

بازدید دیروز

2

متخصصین آنلاین

10

میهمان آنلاین

13105922

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA