چند گزارش جالب و خواندنی...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد اسماعیل اکبری ریس مرکز تحقیقات سرطان در نشست خبری یازدهمین کنگره سرطان سینه گفت: در ایران نان بی ضرر نداریم چرا که جوش شیرین و نمک ها در تمام نانوایی ها استفاده می شود که یک ساختار قدرتمد پشت داستان استفاده از این افزودنی هاست.
 
وی افزود: فاضلاب ها و پس آب های کارخانه ها در جنوب تهران به مصارف کشاورزی میرسد که محصولات این زمین ها به هیچ عنوان قابل استفاده نیست و با شستن و پختن نیز آلودگی ها برطرف نمی شود.
 
اکبری گفت: امیدواریم با راه اندازی شبکه فاضلاب و تصفیه آن این مشکلات حل شود.
 
رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: تعطیلی مدارس یکی از غیرکارشناسی ترین طرح ها برای کنترل آلودگی هواست و باید با نگاه فنی و کارشناسی به این مشکل نگاه شود.
 
وی تصریح کرد: بحث معنویت یکی از عنوان هایی است که در درمان موثر است. چرا که تغییر سبک زندگی و توجه به معنویت درمانی باعث کنترل بیماری ها و بهبود آن خواهد شد.
 
اکبری اضافه کرد: توجه به مسایل معنوی از فاکتورهای موثر و ارزان در کنترل و بهبود بیماری هاست.
 
رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: داروی آسپرین 120 سال قبل کشف شد که هر روز به فواید آن اضافه میشود. در ابتدا برای تب بر و ضد التهاب استفاده می‌شد. بعد از آن برای بیماران قلب و عروق استفاده شد و امروز اثبات شده است که در پیشگیری و درمان سرطان موثر است.
 
اکبری خاطرنشان کرد: مصرف آسپرین باعث 43 درصد افزایش طول عمر بیماران سرطانی خواهد شد.
 
وی گفت: تقریبا 80 درصد رادیوگرافی ها و ام آر آی ها بی جهت انجام می شود و مورد توجه پزشک نیست و بی جهت از بیمار خواسته می شود که این هدر رفت سرمایه ملی است و برای بیمار نیز دارای عوارض است.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستچند گزارش جالب و خواندنی...


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5503

تعداد اعضا

4337

بازدید امروز

5498

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

22

میهمان آنلاین

13111562

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA