حضور ایران در نشست وزیران محیط زیست کشورهای جهان در پاریس

پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مجید شفیع پور رییس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نزدیک شدن تاریخ تدوین توافقنامه جدید در دسامبر ۲۰۱۵ و ریاست و میزبانی کشور فرانسه برای برگزاری بیست و یکمین نشست متعاهدین کنوانسیون (COP21)، افزود: لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در مقام ریاست برگزاری بیست و یکمین اجلاس متعاهدین کنوانسیون، اقدام به برگزاری نشست های هماهنگی – مشورتی در سطح وزرای محیط زیست کشورهای عضو کنوانسیون برای حصول به نتیجه متوازن و متعادل قبل از برگزاری COP21 کرده است.
وی ادامه داد: وزیر امور خارجه فرانسه از معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رسما برای شرکت در نشست وزاری محیط زیست و تغییرات آب و هوا که از ۶ تا ۷ سپتامبر (۱۵ و ۱۶ شهریور) در پاریس برگزار می شود، دعوت کرده است.
این نشست مشورتی با حضور ۶۰ هیات از کشورهای مختلف جهان در پاریس برگزار می شود که ۴۰ هیات از هیات های مشارکت کننده در سطح وزیر در این اجلاس حضور دارند.
جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست به نمایندگی از کشورهای منطقه و یکی از اعضای گروه مذاکراتی ‘ کشورهای همفکر’ متشکل از ۲۸ کشور در حال توسعه مانند، هند، چین، عربستان و آرژانتین در این اجلاس مشارکت دارند.
در حاشیه این نشست قرار است رییس سازمان حفاظت محیط زیست با برخی از وزرای خارجه و وزرای محیط زیست کشورها دیدار داشته باشد که دیدار با وزیر خارجه فرانسه و وزیرمحیط زیست فرانسه از نمونه این دیدارهای تنظیم شده است.
همچنین نشست مشورتی وزاری محیط زیست دارای دو کارگروه تخصصی در سطح وزرا خواهد بود که روی موضوعات سازگاری با تغییرات آب و هوایی، منابع مالی، توسعه و انتقال فن آوری، ظرفیت سازی و شفافیت در عملکرد تمرکز دارند.اخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseاخبار hseحضور ایران در نشست وزیران محیط زیست کشورهای جهان در پاریسمعصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6033

تعداد اعضا

4582

بازدید امروز

5311

بازدید دیروز

2

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

15028002

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA