شما می توانید اخبار خود را در حوزه‌های مرتبط با HSE از جمله حوادث، اخبار بومی و منطقه‌ای، مسائل زیست محیطی و بهداشتی را در این سایت ثبت نمایید تا با نام شما در لیست اخبار نمایش داده شوند.

جدیدترین اخبار

پربازدیدترین ها

آخرین پیام ها

بیماری‌های شغلی تا 12 برابر حوادث کار مرگ آورند

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا  «سید حسن هفده تن» از بیماری های شغلی منجر به فوت به عنوان مرگ خاموش یاد کرد.

وی با اشاره به این که بحث بازرسی کار، یک بحث حاکمیتی است، گفت: نظام بازرسی کار متحول شده و سیستم جدیدی مستقر شده که تمرکز آن بر حساس کردن مدیران واحدهای صنفی نسبت به ایمنی نیروی کار است تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم.

هفده‌تن در تشریح این سیستم گفت: افسر ایمنی از خود واحدهای تولیدی انتخاب شده و با آموزش های لازم، این فرد مسوول ایمنی بنگاه می‌شود.

معاون وزیر کار اعلام کرد: چهار درصد از GDP جهانی صرف هزینه‌های ناشی از حوادث کار می شود که این درصد رقم قابل توجهی است و هم اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که علی‌رغم ارایه طرح‌های جدید در عرصه بازرسی کار، باید بتوانیم حوادث ناشی از کار را با همکاری شرکای اقتصادی دولت کاهش دهیم.

او تصریح کرد: در صورت نظارت همه‌جانبه و اجرای موفقیت‌آمیز این مدل توسط مدیران صف، پیش‌بینی می شود حوادث مرگبار در نیمه دوم سال آینده به طرز چشمگیری کاهش و حوادث مرگ‌آفرین تا پایان دولت تدبیر و امید به سمت صفر حرکت کند.

هفده‌تن با بیان این که خرد و تدبیر کارگری و کارفرمایی از جمله مهم‌ترین مولفه های خرد جمعی است، خاطرنشان کرد: از جمله معیارهای نظام مدیریتی درست، مشارکت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در تصمیم‌سازی‌های حوزه کار است که در نهایت به رشد و توسعه اقتصادی منجر می‌شود.

معاون وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی تشریح کرد: هرچه در تمرکززدایی و واگذاری اختیارات دولت به استانداری‌ها بهتر عمل کنیم، قطعا استان‌ها از پیشرفت و توسعه بهتری برخوردار خواهند شد.

 

منبع : خبرگزاری ایلنااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseمعاون وزیر کارخطر مرگ و میر کارگرانبیماری‌های شغلیحوادث فیزیکیمحیط‌ کار


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5803

تعداد اعضا

227

بازدید امروز

15965

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

98

میهمان آنلاین

13873802

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA