وزیر کشور گفت: عدم ورود مواد مخدر به کشور اولویت سال 91 است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید براینکه سال آینده باید رکورد جدیدی در حوزه مبارزه با مواد مخدر برجای بگذاریم، گفت: عدم ورود مواد مخدر به کشور، مبارزه جدی با ورود پیش سازها و مقابله با پولشویی 3 برنامه اولویت‌دار ستاد در سال آینده است. مصطفی محمدنجار در نشست یک‌روزه روسای دبیرخانه شوراهای مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور‌ با بیان اینکه مواد مخدر مساله‌ای حساس و پیچیده است، گفت: مواد مخدر تهدیدی است که تروریسم و استکبار جهانی در آن دست دارند و منابع مالی خود را از آن تامین می‌‌کنند و از طرفی خانواده‌ها و جوانان را در معرض تهدید فرهنگی قرار می‌‌دهد و به دنبال شیوع آن در جامعه نیز مشکلات و مسائل امنیتی، روانی و اجتماعی، فساد و اشرار بروز می‌‌کند.

وی با بیان اینکه در سالی که گذشت، اقدامات بسیار خوب و ارزنده‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام شد، گفت: انجام خدمات درمان و کاهش آسیب در 2 هزار و 400 مرکز درمان اعتیاد در استان‌های سراسر کشور، درمان 400 هزار معتاد بهبودیافته، اجرای 30 کنگره پیشگیری از اعتیاد در استان‌ها، آموزش 6 هزار مربی پیشگیری و پاسخگویی به 114 هزار تلفن خط ملی مشاوره اعتیاد از جمله این اقدامات است. وزیر كشور با بیان اینکه مقابله با پولشویی برنامه مهم ستاد است که در سال آتی به طور جد پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: در سال جدید باید سعی کرد تا نقطه آلوده‌ای در استان‌های کشور وجود نداشته باشد و محلات از وجود معتادان پرخطر پاکسازی شوند تا چهره شهرها زیباتر شود.
نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5325

تعداد اعضا

2387

بازدید امروز

4943

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

13

میهمان آنلاین

12803384

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA