شما می توانید اخبار خود را در حوزه‌های مرتبط با HSE از جمله حوادث، اخبار بومی و منطقه‌ای، مسائل زیست محیطی و بهداشتی را در این سایت ثبت نمایید تا با نام شما در لیست اخبار نمایش داده شوند.

جدیدترین اخبار

پربازدیدترین ها

آخرین پیام ها

شهرداری برای کارگران فضای باز تجهیزات تنفسی وارد کند

یک فعال صنفی کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران معتقد است آلودگی هوا سلامت کارگرانی که در فضای باز کار می‌کنند را به شدت در معرض تهدید قرار داده است.

«سعید ترابیان» به ایلنا گفت: کارگران شرکت واحد به دلیل ماهیت خدماتی شغل‌شان باید همیشه در محل کار خود حضور داشته باشند و به همین دلیل فعالیت این گروه از کارگران حتی در روزهای هشدار و بحرانی آلودگی هوا که عموم مردم تعطیل هستند، ادامه دارد.

این فعال کارگری تأکید کرد: در شرایطی که آلودگی هوا از کنترل خارج شده است، حداقل وظیفه شهرداری به عنوان کارفرما استفاده از تحقیقات روز جهانی در کشورهای آلوده و واردات آخرین فناوری و تجهیزاتی همچون فیلترها و ماسک‌هایی است که به طور خاص برای شاغلین فضای باز در کشورهای آلوده طراحی شده اند

این فعال صنفی بابیان اینکه حتی اقدامات باز دارنده‌ای همچون استفاده از ماسک‌های تنفسی و یا برخورداری از مزایای بازنشستگی پیش از موعد نمی‌تواند در دراز مدت عوارض ناشی از تنفس هوای آلوده را جبران کند، گفت: چنانچه مسوئلان فکری به حال بهبود هوای کشور نکنند، در آینده بخش قابل توجهی از این کارگران باید دوران بازنشستگی‌شان را در مراکز درمانی سپری کنند.

ترابیان با اشاره به اینکه درحال حاضر هیچ قانونی برای تغییر شرایط کار کارگران در روزهای آلوده وجود ندارد، افزود: هرچند بازبینی قوانین در کاهش ساعات کار و تغییر شرایط کار به سلامتی کسانی که در معرض مستقیم عوامل آلاینده هوا قرار دارند، «مختصر کمکی» می‌کند اما مادامی که فکری برای بهبود وضعیت هوای پایتخت نشود این اقدامات تاثیری نخواهد نداشت.

 

 

منبع : خبرگزاری کار ایران (ایلنا)اخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseکارگران فضای بازشهرداریآلودگی هواماسکفیلتر


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5814

تعداد اعضا

1502

بازدید امروز

5137

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

13892859

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA